Представянето на човек в различни ситуации от неговия живот е въпрос на много фактори. Една немалка част от тези въпросни фактори са част от графата „периферна нервна система“, която има нужда от сериозна поддръжка, за да работи в наша полза точно тогава, когато трябва да е нащрек.

На пазара за хранителни добавки има стотици, ако не и хиляди по вид суплементи, които могат много лесно да помогнат, но пък правилните ли са за нуждите на всеки, или е необходим добър подбор? Всяко от веществата ли ще помогнат за намаляване на изтощението, чувството за умора, ще нормализира ли цикъла на съня?

Това са въпроси, които е нормално да бъдат зададени от всеки, който тепърва ще започне с ползването им, така че нека започнем с анализа на възможните отговори един по един.

1. Приемане на хранителни добавки

Продължаваме неслучайно темата с хранителните добавки, защото е необходимо да се информирате добре преди да стартирате с приема на каквото и да е. Хранителната добавка GABA може да накара нервната ви система да работи на по-високи обороти.

GABA e гама-амино маслена киселина, която със сигурност ще подобри съня (неговата и продължителност, и качество/дълбочина). Тя ще стимулира производството на растежния хормон, който се секретира именно докато има качествен, дълбок и пълноценен сън.

От това се разбира, че биват намалени усещанията за умора и изтощеност, а чувството на енергичност скача осезаемо. Златната среда сте вие – получавате възможно най-доброто и от двете крайности, така че доверете се на качеството на тази хранителна добавка.

2. Работа да се смесва с ДОСТАТЪЧНО почивка

Не всичко може да бъде намерено в онлайн магазина на Workout.bg. Понякога решенията на здравословните проблеми, свързани с недостига на енергия и усещането за умора трябва да ги откриете вие.

Това, което можете да направите и да чакате наистина добър резултат, това е да редувате работата с почивката. Много хора правят грешка и тя се състои в това, че не изолират тези две части на живота си и честичко ги смесват, а така нито вършат добре своята работа, нито пък успяват да си починат адекватно.

3. Не подценявайте съня

Знаем, че говорихме за съня като важно за качеството на живот явление в средата на този текст (т. 1), но сънят зависи и от други фактори, сред които са някои като: метаболизъм, разграждане на мазнини, растеж и регенерация на мускулатурата и т.н.

Ако тези неща работят успоредно и хармонично трудно ще имате проблем с почивката и едва ли ще страдате от чувство за умора, хронично изтощение и т.н.